O nas

Od ponad 20 lat zajmujemy się wydobyciem najwyższej jakości naturalnych kruszyw budowlanych i drogowych. Dotychczasowa działalność i dynamiczny rozwój sprawiły, że dziś ZPK Szumowo jest jednym z kluczowych partnerów w dużych przedsięwzięciach infrastrukturalnych. Posiadamy własną flotę transportową dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom kompleksową usługę z dostawą na miejsce inwestycji. Obecnie eksplorujemy złoża w 9 lokalizacjach wykorzystując najnowocześniejsze technologie gwarantujące efektywne wykorzystanie zasobów przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Nasze produkty spełniają wszelkie wymogi norm krajowych i europejskich. Ponad wszystko cenimy jakość naszych produktów dlatego przy każdym zakładzie zlokalizowany jest Dział Kontroli Jakości. Posiadamy również własne laboratorium w którym badamy wszelkie parametry oferowanego przez nas asortymentu. Do grupy kapitałowej ZPK Szumowo należy również Natrix – fabryka prefabrykatów betonowych. W ofercie firmy znajdują się różne rodzaje kostki brukowej, palisady, obrzeża, krawężniki, elementy cieków wodnych i inne prefabrykaty. Od początku naszej działalności mamy ogromną świadomość społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym zakresie firma prowadzi szereg inicjatyw mających na celu ograniczenie negatywnych skutków działalności dbając o lokalne społeczności i rekultywację terenów zielonych.

Historia firmy

2014

Nowe zakłady wydobycia

ZPK Szumowo Natrix otwiera dwa kolejne zakłady wydobycia w miejscowości Jaśki oraz w miejscowości Rasząg. Tym samym zwiększa zasięg działalności i możliwości wydobycia surowca. Dzięki korzystnemu rozłożeniu wszystkich zakładów produkcyjnych ZPK Szumowo może oferować swoje produkty odbiorcom w województwach: Mazowieckim, Podlaskim, Kujawsko-Pomorskim i Śląskim.  

2013

Wzmożony okres inwestycyjny

W tym okresie ZPK Szumowo Natrix, realizowało unikatową strategię rozwoju opartą o nieustanne poszukiwanie nowych złóż i inwestycje w infrastrukturę potrzebną do realicacji celów biznesowych. Firma stopniowo poszerzała swoją działalność o nowe kopalnie oraz skutecznie ekspolowała pracujące już złoża (m.in. Szumowo, Kutyski, Wąsocz, Wierzbowo, Rożyńsk Wielki, Osowa) oraz rozbudowywała tabor transportowy. Obecnie dysponuje ponad 200 zestawami o ładowności do 27 ton osiągając możliwość obsługi dużych i najbardziej wymagających zleceń. Firma posiada również własne zaplecze laboratoryjne, serwis maszych budowlanych i zestawów transportowych zapewniający ciągłość dostaw i idealną kondycję nowoczesnego taboru.  Tak intensywny okres inwestycyjny trwał do 2013r.  

2008

Powstanie Zakładu Produkcji Kruszyw Rupińscy Spółka jawna

Powstaje Zakład Produkcji Kruszyw Rupińscy Spółka jawna, jako kontynuacja działalności dwóch firm Zakład Produkcji Kruszyw Kazimierz Rupiński i PPUH „TRANS-KRUSZ“ Irena Rupińska.

2006

Połączenie firm

Połączenie Zakładów Produkcji Kruszyw Kazimierz Rupiński i PPUH „TRANS-KRUSZ“ Irena Rupińska.

1997

Otwarcie drugiego zakładu wydobywczego w miejscowości Szumowo.

Otwarcie drugiego zakładu wydobywczego w miejscowości Szumowo.

1995

Otwarcie pierwszego zakładu wydobywczego w miejscowości Grodzisk Wieś

Otwarcie pierwszego zakładu wydobywczego w miejscowości Grodzisk Wieś

 • Osowa
 • Stozne
 • Jaski
 • Rozynsk Wielki
 • Wasosz
 • Raszag
 • Byczen
 • Stroza
 • Szumowo
 • Drahle
 • Kazanice

Wartości firmy

Niezmienne od początku działalności ZPK Szumowo Natrix kieruje się dobrem swoich klientów, pracowników, społeczności lokalnych i wszystkich interesariuszy, mających pośredni i bezpośredni wpływ na działalność biznesową.

Współpraca

Volvo, Liebher

Zarząd

Kazimierz Rupiński

Właściciel

Irena Rupińska

Właściciel

Certyfikaty

ZPK Szumowo cechuje bezkompromisowe podejście do jakości oferowanych produktów. Potwierdzają to nie tylko setki zadowolonych klientów ale również zdobyte liczne certifikaty. W trosce o najwyższe standardy przywiązujemy do tego ogromną wagę.

1454-CPD-123-2

1454-CPD-123-2

1454-CPD-123-2

1454-CPD-123-2

1454-CPD-123-2

1454-CPD-123-2